Online Hızlı Okuma

image

Online Hızlı Okuma

Türkiye'de birçok online eğitim sistemi vardır. Bu sistemler hızlı okuma eğitimi veren kurumlar, özel öğretim kursları ve özel okullarda, binlerce öğrenci tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca, belediyeler ve millî eğitim müdürlükleri ile proje bazında gerçekleştirilen çalışmalarla yine binlerce öğrenciye eğitim verilmektedir. Geniş bir kitleye hitap ettiği ve yaygın olarak tercih edildiği için bu sistemlerin sürekli güncellenen, dinamik bir yapısı vardır. 

Okumak ve okuduğunu anlamak, ülkemizdeki eğitim problemlerinin en başında yer almaktadır. Dünya üzerindeki gelişmiş toplumlara baktığımızda, insanların herhangi bir ayrım olmaksızın her yaşta okuma alışkanlığı edinebildiklerini görebiliriz. İçerisinde yaşadığımız yüzyılda, internetin artık sadece ev ve işyerlerinde değil, hayatın her ânında ve alanında, mobil olarak da var olduğu, erişilebilir olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle, her an yeni bir şeyler okuyup öğreniyoruz. Fakat, okuma açısından bizler için önem teşkil eden iki faktör var. Birisi "BİLGİ EDİNMEK", diğeri ise "ZAMAN YÖNETİMİ".  Bu iki faktör bir araya geldiğinde hem sürekli okumaya hem de hızlı olmaya ihtiyaç duyarız.

"onlinehizliokuma.net" olarak ülkemizde okuma oranını artırmak için 80.000'i aşkın öğrenciyle yaptığımız anket sonuçlarına göre, temel okuma sorunlarının en başında okuduğunu anlamamak ve odaklanamamak yer alıyor. Bunun çözümü ise hızlı okuma ve anlama eğitimidir.